İNSANIMIZ ÂLİM DEĞİLDİR AMA ARİFTİR…

İNSANIMIZ ÂLİM DEĞİLDİR AMA ARİFTİR…

Bu toprağın “Akil Adamları” vardı eskiden.
 
Anadolu’yu fetheden Alparslan veya Kılıçaslan akil adamdır. Çubuk Bey, Balak Gazi akil adamlarımızdandı. Fatihler, Kanuniler veya bu topraklarda padişahlık yapmış insanlardı bu vatanın akil adamları. Bu toprağın akil adamları Karacaoğlan’ı, Veysel’i, Köroğlu’sudur, Yunus’udur, bu topraklarda yaşamış Evliyalarıdır. Toprağı vatan yapan, vatanı bizlere emanet edenlerdir bu toprağın akil adamları.
 
Bu topraklarda şehitlerimizin hakkı var. Bugün kendisini güçlü hissedenler bilmelidir ki; binlerce yıllık tarihi kanları ile yazanların, toprağına kan, Anadolu’ya can verenlerin hakkını alamaz, satamaz, masa başlarında terk edemez.
 
Medya şöhretlerinin “akil adamlar” adı altında bu kutsal hakkı tartışmaya da, bölüşmeye de, peşkeş çekmeye de hakkı yoktur. Bin yıllık Türk tarihinin bizlere bıraktığı miras, 10 yılda tüketilemez, verilen emanete kimse ihanet edemez. Bütün kutsal değerlerimiz ekranlar karşısında bu kadar aşağılanamaz ve bu kadar ayaklar altına alınamaz.
 
Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de şehit olanların hakkı var bu topraklarda. Kimse bu hakkı yiyemez, pazarlık edemez, tartışamaz ve Türk millet adına hiçbir “akil” bu hakkı kimseye yediremez.
 
Kutsal Emanetler diyerek ağızlarının suyu akarak Topkapı Sarayında gezenler, şehidinin de, toprağının da, dağının da, taşının da Kutsal Emanet olduğunu unutamaz.
Yedi düelin saygısı olacak her karış Kutsal Emanetimize.
 
Nice fedakarlıkların ve şanlı mücadelelerin verilmesi ile kurulan Milli Devlet yapısı, geçici menfaatler uğruna terk edilmemelidir.
 
Sevr’in akil adamaları Lozan’da hüsrana uğramış ancak görüldüğü kadarı ile uslanmamışlardır.
 
Milleti istenilen “akıl çizgisine” getirmekle görevlendirilen bu “akiller ordusu” bilmelidir ki; büyük bir vebalin ve büyük bir hatanın içindedirler.
 
Unutmamalıdırlar ki; Türk milleti ihanete kanmayacak, yıkım projesine ortak olmayacak ve vatanın bölünmesine onay vermeyecektir.
 
Milli ve manevi değerleri koruyacak bin yıllık bir birikime sahip olan milletimiz, birlik ve bütünlüğü tesis edecek binlerce yıllık şevk, inanmışlık, azim ve kararlılığa da sahiptir.
 
Unutmamak gerekir ki; bizim insanımız âlim değildir ama ariftir.
 
            HAZAR STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ BAŞKANI